Rozvoj komunikačních schopností u dětí předškolního věku s mentálním postižením s využitím pohybu

Abstract
Bakalářská práce zpracovává téma pohybové výchovy dětí s mentálním postižením v mateřské škole. Cílem bylo zjistit, zda je možné působit pohybovými aktivitami na rozvoj komunikačních schopností u dětí s mentálním postižením, dle pedagogů v mateřské škole speciální a které pohybové aktivity jsou vhodné pro rozvoj komunikačních schopností u dětí s mentálním postižením Byly zjišťovány formy, výhody i komplikace pohybové výchovy v mateřské škole. Práce definuje základní pojmy v oblast psychomotorického vývoje a v oblasti problematiky edukace dětí předškolního věku s mentálním postižením. Je zde zpracováno téma narušené komunikační schopnosti a její terapie pomocí pohybových aktivit. Data byla sbírána formou rozhovorů s pedagogy z mateřské školy speciální.
The bachelor thesis elaborates the topic of physical education of children with mental disabilities in kindergarten. The aim was to find out whether it is possible to effect the development of communication skills in children with mental disabilities by movement activities, according to the teachers in the special kindergarten and which movement activities are suitable for the development of communication skills in children with mental disabilities The forms, advantages and complications of movement education in kindergarten were investigated. The work defines the basic concepts in the field of psychomotor development and in the educational issues of preschool children with intellectual disabilities. The topic of impaired communication skills and its therapy by means of movement activities is treated. The data were obtained through interviews with teachers from a special kindergarten.
Description
Subject(s)
Pohyb, komunikace, mentální postižení, předškolní věk, výchova a vzdělávání, Movement, communication, intellectual disability, pre-school age, education and teaching
Citation
ISSN
ISBN