Péče o zákazníka - záruka mobility

Title Alternative:Customer care - Mobility guarantee
Loading...
Thumbnail Image
Date
2008
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Technická Univerzita v Liberci
Abstract
The aim of this bachelor thesis concerning the Customer Care - Mobility Guarantee is to map out the area and the activity of the Service Department and to particularly focus on services related to the Mobility Guarantee and on the SERVICE Mobile vehicles used. The first part of my bachelor thesis brings a short description of the company and its history, of its philosophy, organization structure and services provided. The following Chapter is a theoretical part explaining the service Mobility Guarantee and it describes the principles, on which it is provided. The third part describes the forms and features of services provided within the Mobility Guarantee. The last, the fourth Chapter deals with the SERVICE Mobile vehicles as the instrument of the Mobility Guarantee service. It contains the equipment and operating costs as well as the numbers of assistance actions in the last 3 years.
Cílem této bakalářské práce, na téma Péče o zákazníka - Záruka mobility, bylo zmapovat oblast a činnost Servisních služeb, a především se zaměřit na službu Záruka Mobility, vozidla SERVICE Mobil, která se pro ni používají. První část této bakalářské práce byla věnována charakteristice a historii společnosti, její filozofii, organizační struktuře a servisním službám. Další kapitolou byla teoretická část, která vysvětluje, co znamená pojem Záruka mobility a jaké jsou zásady pro její poskytování. Ve třetí části jsou popsány formy poskytování a vlastnosti služeb, které vyplývají ze Záruky mobility. Poslední, čtvrtá, část je věnována vozidlům SERVICE Mobil jako prostředku služby Záruka Mobility. Jsou zde uvedeny náklady na vybavení a provoz, a také i počty zásahů v předešlých 3 letech.
Description
katedra: KPE; přílohy: 1 CD-ROM; rozsah: 51 s. , 22 s. obr. příloh
Subject(s)
care, customer, guarantee, mobility, service, department, škoda, auto, cars, service, mobil, péče, zákazník, záruka, mobilita, servisní, služby, škoda, auto, vozidla, service, mobil
Citation
ISSN
ISBN