Oděvní variace inspirovaná jachtou.

Title Alternative:Clothing variation inspired by a yacht
Loading...
Thumbnail Image
Date
2008
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Technická Univerzita v Liberci
Abstract
Oděvní variace inspirovaná jachtou. Bakalářská práce na téma jachta je inspirovaná cestováním po moři a je koncipována s přihlédnutím k dnešní módě a životnímu stylu. Cílem je vytvoření kolekce, která svým střihovým řešením umožňuje změny podle potřeb uživatele. Variabilita jejích jednotlivých složek je myšlena jako reakce na proměnlivost a nestálost dnešních trendů. Kolekce je tvořena pánskými i dámskými oděvy a celkem obsahuje třináct kusů oblečení, které je možné libovolně kombinovat. Hlavním prvkem je trojúhelníkový tvar, ze kterého vychází tvar oděvů i tiskové kompozice. Volbou a zpracováním materiálů je docíleno rovnováhy mezi estetickou stránkou a funkčností. Kolekce je doplněna modely tašek.
Clothing variation inspired by a yacht. The bachelor work on the theme of yachts is inspired by sea travel and composed to reflect contemporary fashion and lifestyle. The aim is to create a collection whose cut solution allows modifications to suit the user´s needs. The variability of the collection´s individual components is intended to be a reaction to the diversity and inconstancy of today´s trends. The collection includes men´s and women´s clothes and consists of a total of thirteen pieces of clothing that can be combined in any way. The form of the clothes is based on the triangle shape, which is also the main feature of the print composition. The balance between the aesthetic aspect and functionality is achieved by selection and processing of materials. Bag designs are also added to the collection.
Description
katedra: KDE; rozsah: 71
Subject(s)
kolekce, oděv, jachta, trojúhelníkový tvar, tisk, kombinace, collection, clothes, yacht, triangle shape, print, combination
Citation
ISSN
ISBN