KSČM v kontextu teorie antisystémových stran

Abstract
Tato diplomová práce se obecně zabývá problematikou politických stran a jejich případnou antisystémovostí. Konkrétně se pak v rámci českého politického diskursu zaměřuje na politickou stranu KSČM, která v mnoha lidech stále evokuje negativní pocity díky její předešlé nedemokratické vládě před rokem 1989. Hlavní výzkumnou otázkou celé této diplomové práce a tedy i hlavním cílem je zjistit, zda je Komunistická strana Čech a Moravy stranou antisystémovou či nikoli. S odpovědí na tuto otázku pomůže Sartoriho obecná koncepce antisystémové strany, která poměrně jasně definuje hlavní znaky antisystémovosti.
This diploma thesis inquires into the systemicity of political parties in general, and focuses specifically on the contemporary the Communist Party of Bohemia and Moravia. The party carries on the legacy of the undemocratic government before 1989, which still evokes negative feelings to many Czechs. The main object of this thesis is to analyze whether KSCM is to be considered an anti-systemic political party or not. This analysis builds upon the Sartori concept of anti-systemic parties, which is widely used to determine the systemic position of a political party.
Description
Subject(s)
politická strana, stranický systém, antisystémová strana, KSČM, volby, levicová strana, demokracie, komunismus, political party, party system, anti- systemic party, KSCM, election, left- wing party, democracy, communism
Citation
ISSN
ISBN