Inovace punčochových výrobků s firmou ELITE a.s. Varnsdorf

Title Alternative:HOSIERY INNOVATION IN COOPERATION WITH THE COMPANY ELITE a.s.
Loading...
Thumbnail Image
Date
2012
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Technická Univerzita v Liberci
Abstract
The objective on this annotation is hosiery innovation in cooperation with the company Elite a.s., improving functional value of medical support tights by adding esthetic. At the beginning the annotation is focuses to history of hosiery, history of company ELITE a.s. In esthetic analysis of hosiery are selected designers, which invented a new patternig, crearted new trends, came up with new ideas.In production of hosiery is writing about knitting machine and materials, who is necessery to produce stockings in company ELITE a.s. In the next charter is knowledge about medical compression stockings. Now folows creative designs and pattern simulation on stockings skeleton. Innovative product is produced, than is copared with first standart support tights.
Cílem této práce je inovovat punčochové zboží ve spolupráci s firmou ELITE a.s., zvýšit účelní hodnotu zdravotních podpůrných punčoch přidáním estetičnosti. Na začátku se práce zaměřuje na historii punčochového zboží, historii firmy ELITE a.s. V estetické analýze punčochových výrobků jsou vybraní návrháři, kteří vynalezli nové vzorování, vytvořili nové trendy, přišli s novými nápady. Ve výrobě punčochového zboží jsou opisované pletací stroje a materiály, které jsou nezbytné pro výrobu punčoch ve firmě ELITE a.s. V další kapitole jsou zaznamenány poznatky o zdravotních kompresních punčochách. Dále následuje tvorba návrhů a simulace vzorování do základu punčoch. Inovovaný výrobek je vyroben, poté je porovnáván s podpůrnými punčochami.
Description
katedra: KOD; přílohy: CD; rozsah: 80
Subject(s)
hosiery, support tights, tights, stockings, knitting machine, polyamide, elastane, punčochové zboží, podpůrné punčochy, punčochové kalhoty, punčochy, pletací stroj, polyamid, elastan
Citation
ISSN
ISBN