Analýza konkurenceschopnosti vybraného podniku a prognóza jeho vývoje

Title Alternative:Competitiveness analysis of the selected enterprise and prognosis of its development
Loading...
Thumbnail Image
Date
2012
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Technická Univerzita v Liberci
Abstract
The thesis theme "Competitiveness analysis of the selected enterprise and prognosis of its development" deals with legislative, economic, market and accounting aspects regarding business of travel agencies. The thesis is divided into two parts. Firstly are defined activities and legislative requirements related to the branch of travel agencies. In the second part, the real business unit is introduced. Following the analysis of its previous sales activities, accounts and presented the competitiveness analysis of its repeated market accession. The final part includes the list of possibilities and recommendations of its future development.
Diplomová práce na téma "Analýza konkurenceschopnosti vybraného podniku a prognóza jeho vývoje" se zabývá legislativními, ekonomickými, marketingovými a účetními aspekty provozování cestovních agentur a cestovních kanceláří. Práce je strukturována do dvou samostatných částí. Nejprve jsou stručně definovány činnosti a legislativní požadavky kladené na cestovní kanceláře a agentury. Ve druhé části textu je představen konkrétní ekonomický subjekt působící v oboru provozování cestovní agentury. Je zde proveden rozbor hospodaření firmy v minulých letech a analýza konkurenceschopnosti daného subjektu při jeho opětovném vstupu na trh. V závěrečné části jsou navrženy další možnosti a varianty jeho úspěšného působení v letech budoucích.
Description
katedra: KPE; rozsah: 100 s.
Subject(s)
travel agency, tourism unit, commission sale, competitiveness analysis, cestovní agentura, cestovní kancelář, subjekt cestovního ruchu, provizní prodej, analýza konkurenceschopnosti
Citation
ISSN
ISBN