Kolekce oděvů pro batolata

Title Alternative:Collection of clothes for toddlers
Loading...
Thumbnail Image
Date
2011
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Technická Univerzita v Liberci
Abstract
Vlastní název práce vystihuje i její konečný výsledek. To, co je mezi tím, však zahrnuje opravdu její důkladné zpracování. Zpracování vývojové psychologie dítěte od jeho narození až do období batolete je prvním krokem k přiblížení se tomuto pro mne už vzdálenějšímu světu, přičemž možná v budoucí době z pozice rodiče, světu velmi důležitému. Přiblížení rad a upozornění, či psychologie barev v souvislosti dítěte a oblečení je spojitostí, kterou není možno vynechat. I toto hraje v této práci svou roli. Průzkum určitých prodejen s dětským oblečením posloužil jako inspirace, ale častokrát i jako varování před šedivou a smutnou barevností oblečení pro malé děti. V praktické části bych zdůraznila, že oděvy jsou zpracované ve dvou zásadních bodech. Jsou to oděvy zpracované z vlastní pleteniny a oděvy konfekčně zpracované, kdy je vzor na materiál vytištěn technikou sítotisku. Druhým bodem je charakteristické rozdělení vzoru na proužky určené pro chlapce a puntíky určené pro dívky. Výsledkem je bohatá kolekce oděvů, které mají svůj účel, skutečné využití a poskytují i barevnou kombinovatelnost s doplňky.
The title of this work is describing its final result. What is in between, however, includes really its careful processing. Processing of child developmental psychology from birth to toddler period is the first step to get near to that for me already more distant world, which may in the near future from a position of a parent be very important. Approaching advices and warnings, or color psychology in context of child clothing is a link which can not be omitted. It also plays a role in this work. Field investigation of some children´s clothing stores served as an inspiration, but also sometimes as a warning before gray and sad coloring clothes for children. In the practical part I would like to point out, that the clothes are processed in two principal points. There are clothes processed from my own knitwork and clothes processed as confection, where the pattern is printed on the material by screen printing technique. The second point is a characteristic distribution of patterns on the stripes for boys and dots designed for girls. The result is really a rich collection of clothes that have a purpose, actual use and provide also possible combinations of color with accessories.
Description
katedra: KDE; přílohy: 1 CD 1 prílohy: Príloha č.1 ? Prieskum spracovaný v tabuľkách Príloha č.2 ? Návrhy Príloha č.3 ? Farebné varianty (vzor prúžky, vzor bodky) Príloha č.4 ? Konečné návrhy ( z pleteniny, konfekčne spracované návrhy) Príloha č. 5 ? Vzorky pleteniny Príloha č. 6 ? Strihy Príloha č.7 ? Fotodokumentácia; rozsah: 53 s. ( 44 929 znaků)
Subject(s)
dieťa, batoľa, psychológia, farby, prúžky, bodky, child, toddler, psychology, colors, stripes, dots
Citation
ISSN
ISBN