Vytvoření firwmare pro řídicí jednotku a HMI displej v elektrickém vozidle

Abstract
Bakalářská práce se zabývá vývojem firmwaru pro řídicí jednotku a displej v elektrickém vozidle. Na vybrané vývojové desce byla realizována obsluha základních prvků v elektromobilu. Dále byl vytipován vhodný displej, který zde slouží jako palubní deska zobrazující informace o jízdě vozidla, stavu akumulátorů a elektromotoru. Pro tento displej bylo navrženo a vytvořeno grafické rozhraní. Následně byla vyzkoušena a realizována komunikace po sběrnici CAN.
The bachelor thesis deals with the development of firmware for the control unit and display in an electric vehicle. The operation of the basic elements in the electric car was performed on a selected development board. Furthermore, a suitable display was selected, which serves as a dashboard showing information about the vehicle's driving, battery status and electric motor. A graphical interface was designed and created for this display. Subsequently, communication via the CAN bus was tested and implemented.
Description
Subject(s)
elektromobilita, elektromobil, návrh grafiky displeje pro palubní desku, návrh grafiky, CAN sběrnice, mikropočítač ARM, electromobility, electromobile, graphics design for dashboard, graphics design. CAN bus, ARM microcontroller
Citation
ISSN
ISBN