Přerušení činnosti jehly v jednolícní pletenině

Title Alternative:Interrupted activity of a needle in plain knitwork
Loading...
Thumbnail Image
Date
2009
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Technická Univerzita v Liberci
Abstract
Moje bakalářská práce se zabývá vytvořením široké škály vzorů pomocí přerušené činnosti jehly a následným využitím vazeb pro oděvní i bytové účely. V úvodních kapitolách je popsán materiál, který je vhodný pro výrobu pletenin, jsou zde shrnuty vlastnosti jak kladné, tak i záporné a dále jsou zde uvedeny vazby a jejich patronování. Také je zde kladen důraz na barevné cítění, barevné kombinace a symboliku barev. Výsledkem této bakalářské práce je zhotovení vzorníku 20 vzorů, vytvořených pomocí přerušené činnosti jehly a také pomocí vyřazené jehly z činnosti. Na tuto práci byl použit směsový materiál ve třech přírodních barvách, které byly vybrány ze široké škály barevných trendů pro podzim/zima 2009-2010. Tyto vzorníky jsou určeny jako pomůcka ke studijním účelům. Vzory lze také využít pro bytové či oděvní doplňky. V závěru této práce bylo vytvořeno několik oděvních doplňků jako příklad možného využití vzorů.
My bachelor´s work focuses on creating a large scale of patterns, achieved by interrupted activity of a needle and subsequent use of binding. Such textile can be used both as a soft furnishing and in a clothing industry. In introduction chapters, there is a description of yarn, which is suitable for creating a knitwork. Advantages and disadvantages of each are listed. Their binding and entry binding are mentioned as well. Toning, combining and meaning of colors are also stressed. The result of the work is creating a sampler book consisting of 20 patterns, made by means of interrupted work of a needle or because of setting a needle aside from action. Yard made from mixed material in three natural colors was used in this work. The tints were chosen from a wide variety of fashionable colors for the season autumn/winter 2009-2010. The sampler book is intended to be used as a teaching aid. Patterns can be also used for creating accessories or a soft furnishing. As a result of this work couple of clothing accessories were created as an example of possible application of the paterns.
Description
katedra: KDE; přílohy: 1 CD; rozsah: 70 s., 26 s. obr. příloh
Subject(s)
podložená klička, pletenina, symbolika barev, vzory v pletenině, vlastnosti pletenin, vazby pletenin, padded look, knit, notation colours, pattern knit, qualities knit, weave knit
Citation
ISSN
ISBN