Psychologický komfort nákupu levných, použitých oděvů

Title Alternative:Psychological comfort of cheap second-hand clothes purchase
Loading...
Thumbnail Image
Date
2005
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Technická Univerzita v Liberci
Abstract
Tato práce se zabývá psychologickým komfortem nákupu levných, použitých oděvů v obchodech typu "second hand". První část je věnována seznámení s problematikou komfortu textilií a jeho složek, tj. komfortu senzorického, termofyziologického, patofyziologického a psychologického. Další část je věnována popisu prodejen typu "second hand" v Liberci, a to z hlediska šíře nabídky zboží, výše jeho cen a atraktivnosti prodejen. Dále následuje analýza marketingového výzkumu, který byl proveden mezi zákazníky tohoto typu prodejen. Jeho účelem bylo zjistit, jací lidé tvoří zákazníky tohoto typu prodejen, jaké důvody je vedou k nákupu zde, jak dané prodejny hodnotí a zda jim nízké ceny zboží přinášejí celkový pocit uspokojení. Závěrem jsou zmíněna některá doporučení, jakým způsobem by bylo možné zlepšit úroveň prodejen typu "second hand" a jejich vnímání veřejností.
This thesis is about the psychological comfort of cheap second-hand clothes purchase. In the first section is a characteristic of textiles comfort and its parts, sensorial comfort, thermo-physiological and psychological comfort. In the next section is a description of second-hand shops in Liberec. There are characteristic of offered clothes assortment, characteristic of assortment prices and description of shops attractivity. In the next section is the analysis of marketing research. This research was made among the customers of second-hand shops. It gives informations about customers of second-hand shops and theirs opinions about these shops. In the end are some recommendations how to improve the second-hand shops.
Description
katedra: KHT; rozsah: 45 s.
Subject(s)
psychologický komfort, použité oděvy, obchody second-hand, marketingový výzkum, psychological comfort, second-hand clothes, second-hand shops, marketing research
Citation
ISSN
ISBN