Sezení pro člověka inspirované přírodou

Title Alternative:SITING FOR PEOPLE INSPIREB BY NATURE
Loading...
Thumbnail Image
Date
2007
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Technická Univerzita v Liberci
Abstract
This work started on a base of requirements of todays club scenery. It rested on the function and variability of indoor sitting influenced the people not just by it´s functional but by it´s look and feeling side of it as well. As the topic of subjects became the nature and structures . There were a few of elaborátes with some projects which were remodeled to the material tests. After that were choosen 2 topics .From flora the flower and from fauna the cutworm which were realized.
Tato bakalářská práce vznikla na základě požadavků dnešní klubové scény. Jednalo se o funkční a variabilní řešení sezení ve vnitřních prostorech působící na lidi nejen svou funkčností, ale i vzhledem a pocitovou stránkou věci . Námětem bakalářské práce se stala příroda a její struktury. Na toto téma bylo zpracováno několik kresebných studií, které se pak převedly do modelových a materiálových zkoušek. Na tomto základě byly vybrány dvě téma z přírody. Z fauny housenka a z flory květ, které byly zrealizovány ve skutečné velikosti. Na téma květ také vznikla skleněná tavená plastika mísy jako interierový dekorativní doplněk.
Description
katedra: KDE; rozsah: celkem 51
Subject(s)
kea words- studies, pasteboard, model, material, variability, nature, studie, karton, model, materiál, variabilita, příroda
Citation
ISSN
ISBN