Charakter textilií po údržbě

Title Alternative:Character textiles of servicing
Loading...
Thumbnail Image
Date
2007
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Technická Univerzita v Liberci
Abstract
Tato bakalářská práce pojednává o změnách vzhledu a omaku textilních materiálů po údržbě. Podmínkou toho, aby textilie mohly být použity jako oděvní materiály, je možnost údržby. Při údržbě se ze struktury textilií uvolňují jednotlivá vlákna, textilie se ztenčují a jsou stále méně odolnější vůči dalšímu opotřebení. V této práci byly textilní vzorky různého materiálového složení podrobeny laboratorním zkouškám a testům v čistírně. Je zde ukázáno, jaká textilie se opotřebovává více a naopak jaké textilie jsou více odolné vůči poškození. Každá zkouška je zde vysvětlena a z výsledků jsou vidět jednotlivé změny. V poslední části jsou výsledky zachyceny do grafů.
This bachelor´s task deals with appearance changes and touch of fabric materials after the maintenance. Requirement for this product prior to be used as clothing material is possibility of maintenance process. During maintenance process structure of fibre is getting weak and become to be less resistant against another wear. During this process all used samples with different structures were submit to the laboratory tests in dry cleaners. After this it shows which fabric material is wearing more and vice versa which fabric material is more resistant against wear. Each test is explained and from relevant results individual changes can be seeing. At the last stage all results are captured and presented in graph charts.
Description
katedra: KHT; přílohy: Vzorky materiálů; rozsah: 38 s., 1 s. příloh
Subject(s)
bavlna, vlna, buretové hedvábí, polyester, podšívkové materiály, acetát, vložkové oděvní materiály, žmolek, úhel zotavení, alambeta, sráživost, praní, chemické čištění, cotton, fleece, silk, polyester, lining materials, acetate, insole clothing materials, lump, angle refreshment, alambeta, contractility, washings, dry-cleaning
Citation
ISSN
ISBN