Látky s antibiotickým účinkem ve vybraných rostlinách

Title Alternative:Substances with antibiotic effect in selected plants
Loading...
Thumbnail Image
Date
2011
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Technická Univerzita v Liberci
Abstract
This diploma thesis is based on examination of antibacterial effects of aged plantextracts in comparison to fresh extracts. The theoretical part is about the chosenplants and their active compounds and also basic facts about antibiotics.The practical part describes preparation of the extracts and their testing on bacteriaEscherichia coli and Staphylococcus aureus. There are some ideas for furtherresearch in the conclusion.
Tato diplomová práce je zaměřena na zkoumání antibiotických účinků vyzrálýchrostlinných extraktů v porovnání s čerstvými. V teoretické části jsou zmíněny nejenpoužité rostliny a jejich účinné látky, ale také základní informace o účincíchantibiotik.V praktické části je popsána příprava extraktů a proces testování jejich účinnosti nabakteriích Escherichia coli a Staphylococcus aureus. V závěru jsou uvedeny návrhyna další rozšíření výzkumu.
Description
katedra: KCH; přílohy: CD; rozsah: 84 s.
Subject(s)
antibiotics, staphylococcus aureus, escherichia coli, aged extracts, pipinella anisum, eugenia caryophyllata, origanum vulgare, zingiber officinale, antibiotické látky, staphylococcus aureus, escherichia coli, vyzrálé extrakty, pipinella anisum, eugenia caryophyllata, origanum vulgare, zingiber officinale
Citation
ISSN
ISBN