Nestejnoměrné vybarvení tkaniny z viskózové žinylky

Title Alternative:Uneven dyeing of the viscose chenille fabric
Loading...
Thumbnail Image
Date
2011
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Technická Univerzita v Liberci
Abstract
Práce je zaměřena na potahové textilie z viskózové žinylky. V první teoretické části je pojednáno o technologiích výroby žinylkové příze, společně s výrobou a problémy výroby viskózového vlákna. V experimentální části je analyzován problém spojený s použitím příze z viskózové žinylky a provedena mikroskopická analýza. Vzhledem k materiálům použitým k výrobě tkaniny je v experimentální části porovnáno použití enzymatické předúpravy s odležením proti klasické předúpravě horkým peroxidovým bělením.
The bachelor thesis is focused on upholstery fabric made of viscose chenille yarn. First part deals with the technology of production of the chenille yarn as well as the difficulties with the production of the viscose yarn. Second part analyses problem of uneven dyeing of the viscose chenille yarn using microscope analysis. There is a comparison of the standard peroxide bleaching and enzymatic bio scouring pre-treatment, considering textile materials used in production of the fabric.
Description
katedra: KHT; rozsah: 50 s., 6 s.
Subject(s)
žinylková tkanina, viskóza, předúprava, enzymatická předúprava, nerovnoměrné vybarvení, chenille fabric, viscose, pre-treatment, enzymatic pre-treatment, uneven dyeing
Citation
ISSN
ISBN