Analýza využitelnosti nanovlákenných filtrů v oblasti kapalinové filtrace pohonných hmot a olejů

Title Alternative:Analysis of the usefulness of nanofiber filters for liquid filtration, fuel and oils
Loading...
Thumbnail Image
Date
2010
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Technická Univerzita v Liberci
Abstract
Tato práce je zaměřena na analýzu využitelnosti nanovlákenných filtrů v oblasti kapalinové filtrace pohonných hmot a olejů. Úkol byl řešen v těsné spolupráci ve spolupráci s firmou Elamarco. V první řadě jsou zde popsány základní pojmy kapalinové filtrace a její proces. Následuje popis, současných dnešních vyráběných olejových a palivových filtrů určených pro v automobilovýém průmyslu. a Je provedena analýza tohoto tržního segmentu s pohledu velikosti trhu a jeho vývoje. Dále je charakterizováanaá inovativnost daného nanovlákenných filtrů olejů a paliv produktu nanovlákny a ve srovnání porovnána se současnými produkty na celosvětovém trhu. Dále následuje technicko - ekonomické zhodnocení inovovaných produktů a analýza překážek nanovlákenných produktů a jeho překážky a příležitostíi pro jejich zavedení inovovaného produktu v daném tržním segmentu. Nakonec je zde řešena otázka vlivu různých faktorů (legislativních, technických)
This work will focusis focused on analysis of the usefulness of nanofiber filters for liquid filtration of fuel and oils in cooperation with the company Elmarco. Firstly, the basic terms of liquid filtration and its process are described. There is outlined classification of fuel and oils filter of the car industry and its availability in the international market segment which is analyzed. Next part is dedicated to classification and comparison of the innovative nanofibere filters with the filters available in the international market segment. The contribution of nanofibere filters and their advantages and disadvantages in the market segment are investigated too. In the end of the thesis the question of the influence of various factors (legislative and technical) is considered.
Description
katedra: KHT; rozsah: 75
Subject(s)
kapalinová filtrace, nanovlákna, analýza, inovativnost, segmentace, trh, liquid filtration, nanofibers, analysis, innovation, segmentation, market
Citation
ISSN
ISBN